Або: як зацікавити не тільки школярів, а й вчителів, розповідаючи про те, чому "учат в универе" »:-)
Професії майбутнього. Що вчити сьогодні, щоб бути успішним завтра.
26 квітня до школи №40 завітали професори кафедри регіоналістики і туризму Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана – Остафійчук Ярослав Васильович та Пилипів Віталій Володимирович, а також доцент кафедри Бойко Наталія Олександрівна та студенти спеціальності "Туризм".
Замість нудної та малозмістовної загальної інформації про Університет випускники школи мали можливість ознайомитись з напрочуд цікавою інформацією про економічні наслідки швидкоплинних суспільних змін та наслідків бурхливого розвитку науково-технічної революції, що змінює не тільки спосіб життя людей, а й людство загалом.
"Світ змінюється - і ми змінюємось з ним".
Навіть за недовгі роки шкільного життя одинадцятикласників світ змінився настільки, що деякі професії, про які навіть фантасти не написали ще книжок – вже стали буденністю…
З’явився світ 3D – і ось вже нікого не дивують оголошення "потрібен тестувальник програм та ігор 3D реальності»
Або ж – увага до використання «зеленої» енергетики – хоча про, наприклад, електротранспорт ніхто не скаже, що то новина – але ж ніхто й не задумувавсь ще 10-20 років тому над питанням «А скільки заправок для електромобілів на трасі Київ-Одеса?»
І ось професор Остафійчук Я. В. розповів про «Зелену економіку» як престижний і фінансово вигідний напрям сучасної економіки, що дуже потребує фахівців із спеціальними знаннями і навичками. Найближчим часом фахівці з альтернативної енергетики будуть дуже затребувані. Наприклад – нова професія енергоаудитор. На жаль Україна – країна з найвищими в Європі енерговтратами, а з огляду подорожчання енергоресурсів і розвиток енергоефективних технологій, професія енергоаудитора в найближчі роки може стати однією з найбільш затребуваних.
І учні школи вже мають досвід роботи у інноваційних проектах саме з енергоефективності та енергоаудиту – наприклад "Енергоефективна школа" разом з ДТЕК, проект «Engagier dich! - Збережи енергію!» спільно Ґете-Інститутом .
Професор Пилипів В. В. презентував учням спеціалізацію «Економіка міста та урбаністика». Світ змінився і буде змінюватись в подальшому саме в бік урбанізації… За статистикою, якщо 100 років тому у містах мешкав лише кожен десятий, то зараз маємо майже протилежну картину – нас, жителів міст, у світі майже 70 %. Три чверті світової економіки зосереджено в містах. Саме тут відбуваються основні економічні події та формуються найкращі можливості для реалізації людини. Тому знання з економіки міста затребувані політичними і громадськими лідерами міст, крупними підприємцями, малим та середнім бізнесом, менеджерами з маркетингу та ще багато у яких, інколи найнесподіваніших галузях.
Важливо, що викладачі ВИШу, виходячи з власного досвіду, рекомендували одинадцятикласникам обирати не спеціальність в університеті, а загальний напрямок майбутньої спеціалізації – бо ж сучасна людина має бути мобільною, креативною і відкритою для нових знань і навичок протягом всього життя.
А розповідь про студентське життя, яке всі дорослі, хто навчався у ВИШах, вважають найкращими роками свого життя, нашим школярам продемонстрували за допомогою мультимедійної презентації студенти другого курсу факультету маркетингу, спеціальність "Туризм" Кривцова Анна та Мойсей Сергій.