Після літніх екзаменаційних випробувань в червні 2018 року зі студентами спеціальності «Туризм» факультету маркетингу з метою вивчення туристично-рекреаційних можливостей столиці та з метою закріплення теоретичних знань з фахових предметів, підвищення культурного рівня та ерудиції - колективом кафедри регіоналістики і туризму було проведено тижневу навчальну практику.
Практика складалася з чотирьох етапів (напрямів), ціль яких розкрити систему туристичної інфраструктури Києва. На кожному з напрямів були сформовані індивідуальні завдання для кожного зі студентів, що були представленні на захисті практики.
Програма практики включала напрями:
- «Історико-культурний Київ»;
- «Київ природно-рекреаційний»;
- «Київ художній»»;
- «Київ етнографічний».
В межах напряму «Історико-культурний Київ» - студенти отримали знання щодо рекреаційно-туристичного потенціалу історичного району столиці, оволоділи інформацією щодо історичних, краєзнавчих, культурних закладів історичного центру Києва, Андріївського узвозу та Подолу. В основу практики була покладена екскурсійна програма «Стародавній Київ і Андріївський узвіз». В рамках пішохідної екскурсії в центральній частині міста Києва студенти ознайомилися з найбільш видатними пам’ятками архітектурного та історико-культурного надбання, дізналися цікаві факти про історичних, політичних, культурних постатей, якими славиться місто Київ.
Метою іншого напряму практики було ознайомлення з можливостями Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка - об’єктом природно-заповідного фонду України, який належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави. Його ботаніко-географічні ділянки створено за принципом імітації природних рослинних сукупностей, характерних для географічних екосистем Євразії. За різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень, сад займає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи. Його унікальний колекційний фонд налічує близько 11180 таксонів, що відносяться до 220 родин. Ботанічний сад розташований поруч з древнім Видубецьким монастирем на історичній місцевості Звіринець.
Ціль напряму «Київ художній» - розкрити мистецько-естетичні можливості столиці. Студенти в ході екскурсії ознайомилися з потенціалом провідних художніх музеїв Києва (Національний художній музей України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний музей «Київська картинна галерея»), де мали нагоду оглянути роботи найвидатніших митців України та світу, а також твори сучасних майстрів.
«Київ етнографічний» передбачав дослідження можливостей «Національного музею народної архітектури та побуту України» — музею просто неба, одного з найбільших скансенів у світі, як за кількістю та масштабністю експозиції, так і за площею. Музей являє собою архітектурно-ландшафтний комплекс, де зібрані зразки традиційної та народної архітектури з усіх історико-етнографічних регіонів України, а також представлене їх народно-ужиткове мистецтво. Цей скансен цікавий також тим, що розташований поруч з давнім Голосіївським лісом, місцевістю Китаїв, поблизу села Пирогів.
На захисті студенти доповідали – щодо виконання своїх комплексних індивідуальних завдань. Виконавши які, вони оволоділи первинними професійними уміннями і навичками у сфері туристичного обслуговування.
Під час практики студенти спеціальності «Туризм» мали можливість ознайомитися з найунікальнішими туристичними об’єктами столиці, які репрезентують культурну, історичну, мистецьку та природну спадщини Києва, України та світу.