Факультет маркетингу

ЧОРНОБИЛЬСЬКА КАТАСТРОФА: 30 РОКІВ ПОТОМУ. 3 жовтня 2016 року студенти І курсу відвідали Національний музей «Чорнобиль».05 Жовтня 2016р.

Цього року Україна та світ відзначали 30-ті роковини Чорнобильської трагедії. Аварія на Чорнобильській АЕС – одна з найстрашніших катастроф в історії людства, у результаті якої було порушено традиційний уклад життя багатьох населених пунктів, тисячі людей зазнали негативного впливу на здоров’я, природним екосистемам завдано непоправних збитків. 

Студенти спеціалізації «Регіональна економіка і місцеве самоврядування» та «Екологічна економіка» здійснили екскурсію в Національний музей «Чорнобиль». Символічно оформлено вхід до музею – сходи у вигляді чорнобильської дороги з вирваною з коренем яблунею. Уздовж дороги висять дорожні знаки з назвами 76 міст і сіл України, які потрапили в зону відселення. Студенти ознайомилися з сучасною експозицією музею, зокрема макетом 4-го енергоблока ЧАЕС, діорамою «Чорнобильська АЕС до, під час та після аварії», спеціальними приладами, історичними реліквіями з Чорнобильської зони, інсталяціями й відеоматеріалами про катастрофу та її наслідки. Унікальні експонати допомогли по-новому, ширше осягнути ризики нехтування екологічними чинниками в господарській діяльності, змусили замислитися про найболючіші проблеми сьогодення, серед яких екологічні, соціальні, духовні збитки, заподіяні катастрофою.

Розв’язання нинішніх проблем, пов’язаних із наслідками аварії на ЧАЕС, потребує зміни підходів до управління постраждалими територіями, орієнтації на комплексне оздоровлення їхнього екологічного, соціального та економічного стану.Сьогодні значна частка таких територій уже може бути залучена до господарського обігу за умов застосування спеціальних адаптованих технологій природокористування.

 

У цьому контексті підготовка на кафедрі регіоналістики і туризму фахівців за новими перспективними спеціалізаціями «Регіональна економіка і місцеве самоврядування» та «Екологічна економіка», котрі володітимуть навиками раціонального природокористування, управління депресивними територіями різних типів в умовах децентралізації, будуть ознайомлені з механізмами «зеленої» та «синьої» економіки, – є вкрай актуальним завданням. А поєднання лекційних і семінарських занять із предметними екскурсіями зробить навчання цікавим та ефективним.