Завершена велика робота по формуванню дослідження «Візія SMART-спеціалізації туристичної дестинаціі Шляхами Трипільської Праматері».22 Жовтня 2024р.Завершена велика робота по формуванню дослідження «Візія SMART-спеціалізації туристичної дестинаціі Шляхами Трипільської Праматері». Над науково-експертним супроводом формування Візії SMART-спеціалізації туристичної дестинації «Шляхами Трипільської Праматері» працювали експерти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, кафедр регіоналістики і туризму та політичних технологій на запрошення МА ОМС «Кластер Шляхами Трипільської Праматері». Науковці КНЕУ та представники 18 громад Вінничини, Черкащини, Кіровоградщини,упродовж 6 місяців напруженої роботи працювали над важливим дослідженням, що сформувало туристичну спеціалізацію дестинації, пропозиції для розширення її туристичного продукту, перспектив розвитку туристичної галузі громад-учасниць. Було напрацьовано низку важливих та актуальних для громад матеріалів, сформовано авторські методики дослідження, які стануть основою для подальших науково-практичних досліджень та допоможуть у формуванні професійних компетентностей майбутніх фахівців з питань розвитку регіонального туризму. Результати попередніх досліджень були представлені поетапно. Вперше в рамках хакатону "Міфологізація Трипілля", що проводився 26 квітня в м. Умань, кафедра регіоналістики і туризму КНЕУ представила результати своєї роботи над SMART- спеціалізацією туристичної дестинації, де були сформовані історична довідка про дестинацію «Шляхами Трипільської Праматері», визначена методика дослідження, на підставі якої здійснено аналіз ресурсної туристичної дестинації. Оприлюднені результати дослідження викликали неабияку зацікавленість з боку регіональних менеджерів до її результатів, що надихало на подальшу роботу над дослідженням. Вдруге команда кафедри регіоналістики і туризму КНЕУ представила результати своєї подальшої роботи над Візією SMART-спеціалізацією туристичної дестинації під час туристично-економічного форуму «Туризм в Україні: вимоги сьогодення» 24 травня в м. Умань, який вже на регулярній основі, об'єднав всіх професіоналів з туризму усієї України. В рамках представлених результатів було презентовано: сформований профіль дестинації; визначені місію та візію дестинації; ціннісну пропозицію та плани подальшої роботи над наступними етапами процесу розробки Візії SMART–спеціалізації дестинації «Шляхами Трипільської Праматері».
Остаточні результати по формуванню «Візії SMART-спеціалізації туристичної дестинаціі Шляхами Трипільської Праматері», було презентовано під час Міжнародного форуму «Туристичними шляхами Українського Поділля» 18 жовтня, в м. Ямпіль. До представлених результатів належали: розробка рекомендацій в розрізі функціонального призначення сфери туризму для соціально-економічного розвитку громад; напрями розширення туристичної діяльності громад в межах туристичного «Куща» (підкластера) та дестинації в цілому; наведені приклади розроблених туристичних продуктів дестинації; запропоновані маркетингові пропозиції щодо популяризації та просування туристичного продукту дестинації. Учасники великої команди туристичної дестинації «Шляхами Трипільської Праматері», які прагнуть відродити і промотувати Трипільську, і не тільки, культуру наших предків у світі. Представники 18 громад Вінницької, Черкаської і Кіровоградської областей, підприємці, експерти, науковці, представники з Молдови - обʼєднані бажанням розкрити таємниці наших славних предків-трипільців і донести цю інформацію всім зацікавленим через розвиток туризму і креативних індустрій. Саме такий сучасний підхід дозволить реалізувати все заплановане вже на новому рівні транскордонного співробітництва в рамках Європейського культурного шляху «Шлях Трипільської Праматері Кукутень-Трипілля», про створення якого було анонсовано під час Форуму.
Такий підхід в Україні, враховуючи сучасні європейські і світові наукові доробки та кращі практики, застосовується вперше, і має велике науково-практичне значення для реалізації концепції дестинаційної моделі розвитку туризму, що є важливим кроком реалізації євроінтеграційних прагнень України та відіграє визначальну роль у формуванні додаткових стимулів для розвитку місцевої економіки територіальних громад. Душа України живе в наших славних традиціях, які так дбайливо зберігають мешканці різних громад, передаючи їх з дідів-прадідів і до наших днів. Саме в цьому наша сила, «і слава, і воля». Саме заради цього ми боремось. Саме через це ми непереможні.
|