Факультет маркетингу

Пройшла відкрита лекція запрошеного гостя – д-ра Крістіана Раффера (Інститут урбаністики Німеччини)28 Березня 2024р.

ФІСКАЛЬНА СТІЙКІСТЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ІНВЕСТИЦІЇ В ІНФРАСТРУКТУРУ

Відкрита лекція запрошеного гостя – д-ра Крістіана Раффера (Інститут урбаністики Німеччини)

Як реалізується сталий розвиток у Західній Європі, зокрема у містах Німеччини? Якою є роль міської влади у сталих транcформаціях, чи достатньо повноважень у міської ради для проведення цих перетворень? І звідки взяти кошти на розбудову інфраструктури міського розвитку у рамках сталого переходу?

На ці та багато інших питань студенти другого-п’ятого курсів ОПП «Економіка міста та урбаністика» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана мали змогу отримати відповідь 26 березня 2024 року під час відкритої лекції запрошеного гостя – доктора Крістіана Раффера, наукового співробітника Інституту урбаністики Німеччини (Dr. Christian Raffer, German Institute for Urban Studies).

Д-р Крістіан Раффер є відомим дослідником фінансів місцевого самоврядування, інфраструктури, методів наукових розробок. Він здобув ступінь доктора філософії з публічної економіки у Вільному університеті Берліна.

Д-р Раффер у лекції «Local government fiscal resilience and infrastructure investment» (Фіскальна стійкість органів місцевого самоврядування та інвестиції в інфраструктуру) розповів про взаємозв'язок між фінансовою ситуацією/стійкістю органів місцевого самоврядування та станом місцевої інфраструктури. Він описав нещодавні фіскальні, а також інфраструктурні зміни в органах місцевого самоврядування Німеччини та розширив перспективу їх впливу на задоволеність життям громадян та їхнє сприйняття демократії. Крім того, він розповів про досвід Німеччини у відновленні зруйнованої інфраструктури після небезпек, пов'язаних зі зміною клімату в останні роки.

Проведена лекція викликала неабиякий інтерес у студентів. Доктору Рафферу було задано багато питань стосовно видів сталих трансформацій, заходів міської політики щодо розбудові міської інфраструктури, можливостей імплементації досвіду Німеччини, розуміння німецьким урядом стану сталих трансформацій в Україні, різних шляхів вирішення проблем розвитку міста.  

Лекція відбулася у відповідно до проектів кафедри регіоналістики і туризму КНЕУ «Розмови про місто» та «Лекції запрошених гостей», а також у рамках співробітництва КНЕУ з консорціумом CIVICA forUkraine, де наш університет є активним учасником.