Розвиваємо співробітництво з кращими університетами Німеччини: Марбурзький університет імені Філіппа (Philipps-Universität Marburg)17 Липня 2023р.

Шановні колеги!

Пройшов певний час і тепер я хочу поділитися своїм першим досвідом перебування в Марбурзькому університеті імені Філіппа (Philipps-Universität Marburg).

Дякуючи нашому колезі і другу нашого факультету – завідувачу кафедри корпоративних фінансів і контролінгу КНЕУ Олегу Терещенку – наша кафедра змогла долучитися реалізації другого етапу проекту «Ukraine Digital» (KNEU MO:VE 2 Success). Він фінансується Федеральним міністерством освіти та досліджень Німеччини (BMBF) через програму Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та грантується Марбурзьким університетом. Це надзвичайно корисний проект, суть якого полягає в забезпеченні можливості нашим студентам навчатися протягом семестру на стипендіальній програмі в одному із найстаріших університетів не лише Німеччини, але й усієї Європи! Доступ до величезної та надсучасної університетської бібліотеки, заняття та консультації з провідними лекторами і професорами університету, можливість включеного навчання в КНЕУ і cross-cultural management в середньовічному місті-університеті, в якому брати Грімм любили писати свої казки – це все про цей проект. Вони, до речі, теж навчалися в цьому славетному університеті, вивчаючи філософію і право. Додам до цього, що ряд дистанційних навчальних курсів КНЕУ було додатково розміщено на навчальній платформі Марбурзького університету та окремо продубльовано англійською мовою. Це було особливо важливо в умовах локдауну в Україні взимку цього року.

Велика вдячність за цей проект його ідейній натхненниці – Prof. Dr. Elisabeth Schulte, яка досліджує проблеми інституційної економіки в Школі бізнесу та економіки Марбурзького університету, а також нашій колезі, доценту кафедри корпоративних фінансів і контролінгу КНЕУ Ірині Іванець, яка доклала вельми багато зусиль для його практичної реалізації!

Якщо говорити про досягнуті результати, то протягом короткого терміну перебування в м. Марбург нам вдалося:

• детально ознайомитися з особливостями і специфікою німецької системи підготовки бакалаврів і магістрів, а також із відповідними освітніми програмами Школи бізнесу та економіки Марбурзького університету і їх змістовним наповненням;
  • визначити перспективи і можливі «вузькі місця» розробки освітнього проекту подвійного дипломування здобувачів нашої ОПП з маркетингу в КНЕУ та в університеті м. Марбург. За це окрема подяка Dr. Marc Steffen Rapp, який є знаним фахівцем у сфері Management Accounting Марбурзького університету;
  • залучити шість здобувачів ОПП «Маркетинг» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти для участі в другому етапі даного проекту вже в наступному навчальному році, що надасть можливість у перспективі розширити перелік варіативних компонент нашої освітньої програми з маркетингу.

Щиро вдячний всім іншим німецьким колегам за можливість відвідати їх відкриті лекції, обмінятися досвідом і чіткіше визначити перспективи подальшої взаємовигідної співпраці! Дякую Марбурзькому університету за надзвичайно позитивні емоції, теплі спогади та за нові перспективи посилення наших освітніх програм підготовки майбутніх маркетологів у КНЕУ!

Завідувач кафедри маркетингу ім. А.Ф. Павленка
проф. Андрій ФЕДОРЧЕНКО