В Україні відбувся Міжнародний туристичний форум “Туризм в Україні: виклики та відновлення”27 Березня 2023р.

21-22 березня 2023 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана (КНЕУ) відбувся Міжнародний туристичний  форум «Туризм в Україні: виклики та відновлення».

Захід зібрав вітчизняних та міжнародних експертів  сфери гостинності і туризму, науковців , фахівців- практиків, студентскої молоді. Біля 500 учасників форуму мали змогу у змішаному форматі долучитись до обговорення актуальних питань відновлення туризму у повоєнний час.

Значну увагу  було приділено   завданням  ВНЗ  щодо реалізації кадрової політики  у підготовці кадрового потенціалу  для  туристичної галузі. Цікавою була думка експертів галузі про необхідні компетентності майбутнього фахівця  сфери гостинності і  туризму . Своїм баченням гості Форуму поділились під час проведеного інтерв’ю зі студентським активом КНЕУ, яке проводилось за лаштунками  заходу.

Пропонуємо переглянути інтерв'ю з роботодавцями про вимоги до випускників.

Співорганізаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Державне агентство розвитку туризму України (ДАРТ), Асоціація готельних об’єднань та готелів міст України, Херсонський  державний аграрно-економічний університет та  Батумський державний університет імені Шота Руставелі (Грузія).

Міжнародний туристичний форум проводився у змішаному форматі - близько 100 учасників були присутні оффлайн під час пленарного засідання, ще понад 300 спостерігали за роботою форуму в режимі онлайн через платформу ZOOM, а також під час прямої youtube-трансляції на youtube-каналі КНЕУ.  Форум став дієвим майданчиком для активної комунікації представників органів державної влади, місцевого самоврядування та турбізнесу. Під час форуму його учасники обговорили питання шляхів повоєнного відновлення українського туризму та стратегії його подальшого розвитку.

Учасниками Міжнародного туристичного форуму “Туризм в Україні: виклики та відновлення“ стали топ-менеджери провідних туроператорів України, готельєри, керівники відділів та управлінь туризму, а також викладачі та науковці  українських вишів з 20 областей України.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор КНЕУ Дмитро Лукʼяненко, який відзначив вагому роль туристичної галузі в економічному зростанні України та зайнятості населення. Народний депутат України, заступниця Голови фракції “Слуга народу” у Верховній Раді України Євгенія Кравчук наголосила, що туризм після війни має зіграти важливу роль у “зшиванні” усіх регіонів України, а також стати одним із драйверів економічного зростання нашої держави. У доповіді Голови Державного агентства розвитку туризму України Марʼяни Олеськів було зазначено, що попри значний спад усіх ключових показників туристичної діяльності — кількості туристів, сплати туристичного збору, заповнюваності готелів, після завершення війни можна очікувати на швидке відновлення туризму в України. “Війна, попри значні руйнування туристичної інфраструктури, зробила і одну позитивну річ для сфери гостинності — про Україну відтепер знають в усьому світі і це наш шанс для швидкого відновлення галузі”, - зазначила Марʼяна Олеськів.

Цікавими і актуальними були виступи начальників управлінь туризму Львівської та Миколаївської областей, міст Києва та Харкова, а також директорів з продажів туроператорів “Альянс” та Join UP. Баченням майбутнього відновлення авіасполучення в Україні поділився операційний директор української авіакомпанії Sky Up.

Київський національний економічний університет та Державне агентство розвитку туризму Українипід час форуму підписали Меморандум про свіпрацю, у якому йдеться про проведення спільних круглих столів та конференцій, організації практики студентів КНЕУ на базі ДАРТ.

Учасники форуму підтримали ідею більш активної комунікації між українськими вишами, які готують кадри для індустрії гостинності та туристичним бізнесом, аби спільними зусиллями готувати професійні кадри для туристичного ринку України. Ще одним результатом проведення Форуму стала ідея створення неформального обʼєднання представників кафедр туризму та готельного бізнесу для обміну інформацією  та оговорення гострих питань щодо підготовки кадрів.