Співпраця кафедри з громадами Київщини: туризм повоєнного відновлення12 Січня 2024р.

Підводимо підсумки  2023 року за напрямками  науково-практичної роботи  кафедри з громадами України та міжнародними  колегами- науковцями.

Співпраця кафедри з громадами Київщини: туризм повоєнного відновлення

В грудні 2023 року відбулась зустріч з департаментом культури та туризму КОДА, на якій обговорювались перспективи співпраці  кафедри регіоналістики і туризму і департаминту. Готуємо цікаві корисні для громад Київщини ініціативи щодо розвитку туристичної галузі. В планах  - розробка туристичних проєктів, наукове консультування громад, установ та організації сфери гостинності, проведення спільних заходів, організація  виробничої практики студенті.
 Передував зустрічі вебінар, що  проводився в рамках наукового проєкту з метою напрацювання моделі антикризового управління туристичними дестинаціями із акцентом на механізми залучення стейкхолдерів («Anti-crisis management of sustainable tourist destination development with the involvement of stakeholders») за підтримки Університету Уппсала (Швеція). Більше 70-ти учасників долучились до вебінару для громад Київщини за підтримки Департаменту культури та туризму Київської ОДА, під час якого було проаналізовано моделі відновлення туризму.
В якості спікерів були запрошені представники провідних ВНЗ (КНЕУ, КНУ, НТЕУ), які готують спеціалістів для галузі туризму. Разом із колегами допомагали представникам громад розібратися у різноманітті та специфіці способів та засобів відновлення туризму, із сучасними підходами, трендами і пріоритетами.
Більшість колег доносили думку про те, що турим може і має стати драйвером для локальних економік у період повоєнного відновлення України. Підкреслювались актуальність та корисність знань про наявний досвід, кращі світові практики, практичні інструменти та кейси антикризового управління туристичними дестинаціями, але, разом з тим, Україна має запропонувати власний унікальний кейс, заснований на демонстрації сили єдності та цінності свободи, сприяючи просуванню ідеї миру та взаєморозуміння.