Почесний доктор кафедри комерційної діяльності і логістики КНЕУ27 Квітня 2018р.

26 квітня 2018 року на засіданні вченої ради Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (відповідно до рішення вченої ради університету від 29.03.2018, пр. № 8) присуджено звання Почесного доктора ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» професору, доктору Хансу-Дітріху ХААЗІСУ.

Щиро подякувавши за нагороду, професор Ханс-Дітріх ХААЗІС слушно зауважив: «Займаючись логістикою, я переконався, що важливими є не лише інвестиції в економіку, а й знаходження спільної мови з партнерами, креативність та нові знання. Впевнений, що ми завжди знайдемо спільну мову у досягненні цілей розвитку науки».

За традицією професор Ханс-Дітріх ХААЗІС для викладачів та студентів КНЕУ імені Вадима Гетьмана провів відкриту лекцію на тему «Нові тренди та виклики у виробництві та логістиці», яка викликала значний інтерес. І це не випадково, адже в аудиторії університету зібралося понад 200 слухачів. Під час лекції професор підняв багато цікавих питань: сучасна логістика, сучасні контейнери для перевезення товару, швидкість розвитку соціальних мереж, розвиток способів платежів у майбутньому та багато інших важливих питань.

Професор Ханс-Дітріх ХААЗІС – завідувач кафедри морського бізнесу та логістики Університету м. Бремен (Німеччина), входить до дорадчих урядових органів (зокрема, міністерства транспорту та цифрової інфраструктури) та неурядових організацій Німеччини й інших країн світу, є членом редакційних рад міжнародних журналів з логістики, інфраструктури та менеджменту.

Упродовж 10 років німецький учений підтримує тісні стосунки з нашим університетом. За ініціативи професора Ханса-Дітріха ХААЗІСА у 2008 році було підписано договір про співробітництво, відповідно до якого передбачався студентський обмін та створення спільних навчальних програм. З того часу 10 студентів КНЕУ отримали стипендії на семестрове навчання в Університеті Німеччини. За підтримки шановного науковця в Центрі магістерської підготовки КНЕУ було відкрито магістерську програму «Логістичний менеджмент». Професор Ханс-Дітріх ХААЗІС та його колеги прочитали серію курсів з логістики та видали сертифікати про успішне закінчення програми на додаток до дипломів державного зразка. Окрім того, наші викладачі – доцент кафедри маркетингу Олександр ДИМА (2010) та доцент кафедри міжнародної економіки Світлана СТРЕЛЬНИК (2011) – мали можливість прочитати курси лекцій для студентів Університету м. Бремен.

У 2015 році за підтримки доктора Ірини ДОВБІШУК тa професора Ханса-Дітріха ХААЗІСА було підготовлено грантову заявку до DAAD на отримання фінансування розвитку проекту GUMLog (Німецько-українська магістерська програма в галузі логістики). Грант дозволив забезпечити студентську та академічну мобільності, проведення академічних екскурсій та заходів, придбання устаткування та спеціалізованої літератури. Основною ціллю цього проекту є відкриття магістерської програми «Комерційна діяльність та логістика» на базі факультету маркетингу КНЕУ. За результатами проведеної роботи 7 студентів, 1 аспірант, 10 викладачів (різних факультетів) відвідали Університет м. Бремен за програмою академічної мобільності протягом 2016 – 2017 років. Крім цього, за кошти проекту було придбано 3 проектори, 2 ноутбуки, та понад 100 одиниць навчальної літератури для забезпечення навчального процесу у КНЕУ. У межах проекту GUMLog проведено серію академічних екскурсій на вітчизняні підприємства, що дозволяє підвищити практичні складові навчального процесу в нашому університеті.

Цьогоріч професор Ханс-Дітріх ХААЗІС та доктор Ірина ДОВБІШУК планують брати активну участь у підготовці студентів магістерського рівня за спеціалізацією «Комерційна діяльність та логістика».

Варто зазначити, що за сприяння професора Ханса-Дітріха ХААЗІСА та доктора Ірини ДОВБІШУК співробітництво між Університетом Бремен та КНЕУ ім. В. Гетьмана вийшло на новий якісний рівень – кафедра фінансів КНЕУ також активно співпрацює з професором, доктором Андре ХАЙНЕМАНОМ. Окрім того, активізується наукова діяльність обліково-економічного факультету з відповідним департаментом Університету в Німеччині. В 2018 році Університет м. Бремен спільно з КНЕУ отримали фінансування академічної мобільності за програмою «Erasmus+», що дозволить ще більше активізувати співпрацю з Університетом м. Бремен.