На кафедрі регіоналістики і туризму відбулося засідання секції «Відновлення туристичного сектору України: проблеми і перспективи»02 Червня 2022р.

У рамках проведення 89 студентської конференції «Інноваційні ідеї та проекти для економічного відродження України» КНЕУУчасниками конференції стали  студенти  другого-четвертого курсів  спеціальності «Туризм»,  викладачі кафедри та запрошені гості зі сфери туристичного бізнесу.  Студенти показали високій рівень підготовки, зацікавленість у проблематиці відбудови туристичного сектору країни та свою активну позицію.

Наукові дослідження студентів, що були представленні для обговорення, торкались проблем та стратегічних напрямів відновлення  вітчизняного туризму у післявоєнний час.

Особливу увагу було приділено  темі післявоєнної  туристичної спеціалізації регіонального туризму.  Студенти поділились своїм бачення відновлення туризму в Приазов’ї, на Київщині, Волині, Наддніпрянщині, у Львові та Вилково, Білій Церкві та Борисполі тощо.

Жваво обговорювались проблеми післявоєнної фізичної і психологічної реабілітації мирних громадян та українських воїнів  завдяки рекреації та туризму.

Розгорнулись дискусії щодо ролі івент-індустрії у популяризації України та її туристичного потенціалу.

Результатом обговорення стали наступні пропозиції:

1. Оновлення туристичних продуктів відповідно до післявоєнного стану країни.
  2. Розробка та реалізація проєкту “Маршрутами війни”, що на початкових етапах передбачає консервацію визначних об’єктів, що постраждали від бойових дій або ж певним чином зіграли важливу роль у війні.
  3. Орієнтація туризму та рекреації на умовно безпечні області, де не відбуваються активні бойові дії.
  4. Розробка комунікаційної стратегії, що орієнтована на міжнародний  туристичний ринок.
  5. Підтримка та відновлення туристичних локацій та об'єктів національного, регіонального та локального рівня.
  6. Створення механізмів для забезпечення сталої фінансової підтримки туристичної галузі.

За результатами засідання планується опублікування тез доповідей студентів.

Конференція переросла в дискусійний майданчик, на якому учасники командно  розв'язували проблеми післявоєнного відновлення галузі. Учасники конференції  продемонстрували усвідомлене бачення майбутнього України, загалом, і українського туризму, зокрема. Думки та пропозиції, сформовані під час проведення конференції мають практичну спрямованість і  підстави для майбутньої реалізації.