Пройшла 89 студентська конференція «Інноваційні ідеї та проекти для економічного відродження України» КНЕУ на тему «Стратегія відновлення місцевої економіки після війни»02 Червня 2022р.

2 червня 2022 року кафедра регіоналістики і туризму провела засідання секції 89 студентської конференції «Інноваційні ідеї та проекти для економічного відродження України» КНЕУ на тему «Стратегія відновлення місцевої економіки після війни». У засіданні взяли участь студенти четвертого та третього курсів ОПП «Економіка міста та урбаністика», також учасниками конференції стали  студенти  другого і четвертого курсів спеціальності «Туризм»,  викладачі кафедри та запрошені гості зі сфери туристичного бізнесу.

Студенти показали високій рівень підготовки, зацікавленість у проблематиці відбудови туристичного сектору країни та свою активну позицію.

Під час засідання секції було заслухано низку доповідей.  У них студенти торкнулися важливих актуальних тем сьогодення України, присвячених використанню інноваційних підходів до формування міського простору та управління містом у післявоєнний період. Значна увага була приділена таким аспектам міського розвитку:

- реіндустріалізації великих міст задля відновлення місцевої економіки;

- вироблення засад «smart-city» в управлінні повоєнними містами;

- оновлення індустрії перероблення та утилізації відходів при відбудові постраждалих міст;

- стратегії модернізації міської інфраструктури міста Києва в сучасних умовах;

- реалізації засад сталого розвитку при плануванні міського простору.

У доповідях було наголошено, що оновлення міського простору має відбуватися на засадах використання новітніх технологій безпечного будівництва та надання послуг містянам. Широкого висвітлення набули питання використання іноземного досвіду розбудови міських просторів.

Тематика доповідей та порушені питання викликали жваву дискусію серед слухачів. Зокрема, їх цікавили проблеми:

- знаходження коштів на відновлення міст;

- доля міст із одним містоформуючим підприємством;

- інструменти підвищення якості людського капіталу;

- питання створення нових господарських зв’язків між підприємствами різних міст;

способи облаштування нового житла для внутрішньо переміщених осіб.

За результатами засідання планується опублікування тез доповідей студентів.

Розглянуті питання продемонстрували високий рівень теоретичних знань та практичних здобутків, отриманих здобувачами вищої освіти освітнього ступеня бакалавр ОПП «Економіка міста та урбаністика» спеціальності «Економіка» під час навчання в КНЕУ, що можуть бути  надалі використані у практичній діяльності.