1 грудня 2021 року студенти 2, 3 та 4 курсів взяли активну участь у вебінарі на тему «Світова торгівля в час пандемії. Результати та перспективи для світу й України».01 Грудня 2021р.

1 грудня 2021 року студенти 2, 3 та 4 курсів освітньо-професійних програм «Економіка міста та урбаністика» і «Туризм» взяли активну участь у вебінарі на тему «Світова торгівля в час пандемії. Результати та перспективи для світу й України». Запрошеним спікером вебінару став Іван Ус, експерт з питань розвитку світової торгівлі, кандидат економічних наук, головний консультант центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень. Він є автором щомісячних аналітичних матеріалів стосовно динаміки зовнішньої торгівлі України, щоквартальних оглядів світової торгівлі та аналітичної доповіді про Світову організацію торгівлі, які надсилаються до Офісу Президента України, а також є співавтором Щорічних послань Президента України до Верховної Ради України з 2010 р.

Під час свого виступу Іван Ус охарактеризував сучасні тенденції у світовій торгівлі, провів порівняльний аналіз прогнозів перебігу пандемії у 2020 році та її результатів у 2021 році, показав вплив пандемії на обсяги світової торгівлі у макрорегіональному розрізі, здійснив порівняння динаміки зовнішньої торгівлі та внутрішнього валового продукту, навів детальний аналіз цієї ситуації з наслідками для зовнішньої торгівлі в Україні. Значну увагу у доповіді спікера було присвячено прогнозам виходу з кризи зовнішньої торгівлі, спричиненої пандемією, та часовому виміру для відновлення. Було надано прогнози з розвитку світової торгівлі у 2022 р.

Після виступу відбулося цікаве і активне обговорення низки питань, що їх поставили студенти спікеру, стосовно наступного: впливу пандемії на складені логістичні мережі у світі та логістичну кризу-2021, причинно-наслідкового зв’язку між інфляцією та кризою світової торгівлі, наслідків від пандемії для віртуальної торгівлі, реакції фінансових бульбашок на пандемію, впливу пандемії на співвідношення експорту-імпорту товарів в Україні, можливого отримання вигод від пандемії у міжнародній торгівлі, різних темпів виходу з кризи у різних країнах та ін.

Жвава дискусія продемонструвала зацікавленість студентів у цій темі і їхню широку обізнаність із сучасними процесами, що відбуваються у світовій економіці.

Плануємо й надалі запрошувати до виступів експертів – досвідчених фахівців у різних сферах суспільного та економічного розвитку!