Навчально-пізнавальна практика студентів спеціалізації «Туризм» «Шляхами Сіверської землі».21 Червня 2018р.

Надзвичайно цікавою стала експедиція викладачів кафедри і студентів спеціальності «Туризм» дорогами Сіверщини, що відбулася 18-20 червня 2018 року. Її мета – вдосконалення практичних навичок організаторів туристичних подорожей. Під час практики студенти другого курсу розробляли туристичний маршрут Сіверщиною та практично його впроваджували. Майбутні фахівці туристичної галузі познайомилися з роботою місцевих екскурсоводів, організацією роботи готелів, закладів харчування та іншими складовими туристичної інфраструктури регіону. Оцінили  можливість розвитку різних напрямків туристичних маршрутів за тематикою: культурно-пізнавального, історико-культурного, релігійного, промислового туризму.

Маршрут пролягав від м.Шостки до Новгород Сіверського -  в край зачарованої Десни, де знаходиться один із найбільших в Україні Свято-Преображенський монастир, Тріумфальна арка, Нікольська деревяна церква. Надалі відбулася подорож в часі – від Стародавньої Русі до останньої столиці Гетьманської держави – міста Глухів. Майже 50 атракцій, що мають архітектурну,культурну та історичну цінність та долі відомих українців, серед яких родина Терещенків, Неплюєвих, Уманців , допомогли студентам відчути епоху козацтва та капіталістичний розквіт цього регіону в ХІХ столітті.

Феноменом для групи дослідників стало місто Шостка, де працює 1 із 30 індустріальних парків України – «Свема». Під час проведення оглядової екскурсії індустріальним парком, студенти побували у меморіальному комплексі «Родинна память», Шостківському інституті Сумського державного університету, де зустрілися з мером міста НогоюМиколоюПетровичем, викладачами, студентами. Дуже вразив Артцентр міста, а найбільше – Coworking і творіння шосткінських айтішників «Розумний будинок 3D» та «Розумний робот Елон».