20–22 квітня відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка» та VI круглий стіл на тему: «Регіональна економіка в системі освітніх координат нового покоління»27 Квітня 2016р.

20–22 квітня 2016 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» на базі кафедри регіональної економіки і туризму відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів економічних вищих навчальних закладів України з науки «Регіональна економіка». Участь у ІІ етапі Олімпіади взяли 42 студенти, які представляли  23 провідні університети 16-ти областей України.

Відкриття Олімпіади відбулось 21 квітня 2016 року.  Вітали учасників та гостей Олімпіади провідні вчені, політичні та державні діячі, які також взяли участь у роботі  круглого столу на тему «Регіональна економіка в системі освітніх координат нового покоління»:

• ректор ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», доктор економічних наук, професор, академік АПН України, Герой України Анатолій Федорович Павленко;

• директор Інституту регіоналістики ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», доктор економічних наук, професор, академік НАН України Богдан Михайлович Данилишин;

• директор Департаменту з питань регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олена Василівна Кучеренко;

• народний депутат України IV–VIII скликань, український політичний і державний діяч, доктор політичних наук, професор Микола Володимирович Томенко;

• народний депутат України ІІ, IV– VI скликань, екс-мер м. Маріуполь Михайло Олександрович Поживанов;

• виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Мирослав Васильович Пітцик;

• проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», д-р екон. наук, професор Віктор Іванович Чужиков;

• директор Інституту «Вища школа державного управління» Національної академії державного управління при Президентові України, доктор економічних наук Сергій Андрійович Романюк;

• голова журі Олімпіади, доктор географічних наук, професор Микола Іванович Фащевський;
  • завідувач кафедри регіональної економіки і туризму, доктор економічних наук, професор Олександра Володимирівна Ольшанська.

Під час роботи круглого столу були обговорені актуальні питання місця та ролі науки «Регіональна економіка» в освітніх програмах вищої школи в контексті адміністративно-територіальної реформи України, подальшої децентралізації влади, координації зусиль професорсько-викладацького складу провідних українських вишів, фахівців та практиків над  удосконаленням навчальної програми з науки «Регіональна економіка» з метою надання студентам найсучасніших знань, здатних сформувати найважливіші професійні компетенції у сфері регіональної економіки та місцевого самоврядування. Обговорювались актуальність та своєчасність ініціативи Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана щодо створення нових бакалаврських програм – «Регіональна економіка і місцеве самоврядування» та «Екологічна економіка», впровадження яких сприятиме формуванню кадрового потенціалу, що має бути відповідальним перед історією за успіх реформи децентралізації та розвиток місцевої демократії.

Конкурсні випробування в рамках Олімпіади проходили 21 квітня у два тури: перший тур передбачав комп’ютерне тестування учасників. Під час проведення другого туру учасники Олімпіади виконували письмові завдання з регіональної економіки, які містили питання теоретичного характеру, творчі завдання та задачі.

22 квітня, під час роботи журі Олімпіади, для студентів-учасників та гостей було організовано екскурсію до Музею грошей (Національний банк України).

Закриття Олімпіади відбулось 22 квітня 2016 року на пленарному засіданні, де були нагороджені переможці, яким були вручені грамоти, сертифікати та наукова література.