Факультет маркетингу

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВА СФЕРА: СУЧАСНІ ВИКЛИКИ, НОВІТНІ ТЕНДЕНЦІЇ, ДОМІНАНТИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ»08 Жовтня 2014р.

2-3 жовтня 2014 р. у ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» відбулася міжнародна науково-практична конференція «Соціально-трудова сфера: сучасні виклики, новітні тенденції, домінанти інноваційного розвитку».

Спільно з командою Київського національного університету імені Вадима Гетьмана учасниками міжнародної наукової конференції виступили Інститут соціально-трудових відносин Київського національного економічного університету іиені Вадима Гетьмана (Україна), Білоруський державний економічний університет (Білорусь), Білоруський торгівельно-економічний  університет споживчої кооперації (Білорусь), Варшавська школа економіки (Польща), Зеленогурський універстет (Польща), Інститут інформаційних систем та менеджменту (Латвія), університет агробізнесу та розвитку сільських районів (Болгарія), національний дослідницький університет Вища школа економіки (Росія), колеги з провідних наукових установ та вищих навчальних закладів України, представники державного управління України.

В ході пленарних засідань обговорювалися актуальні проблеми ринку праці й соціально-трудової сфери та було вироблено ряд рекомендацій для урядових структур, об'єднань роботодавців і профспілок.

Урочисто привітавши учасників конференції, Лук'яненко Д.Г., д.е.н., професор, перший проректор з науково-педагогічної та наукової роботи КНЕУ імені Вадима Гетьмана, розпочав роботу конференції. В своєму привітанні він наголосив на важливості роботи, яку проводить кафедра управління персоналом та економіки праці в університеті у царині розвитку людських ресурсів та соціально-трудових відносин в епоху глобальних викликів.   Лук'яненко Д.Г. подякував усім учасникам конференції за нелегку працю науковця і побажав творчого натхнення та успіхів на науковій ниві.

В своїй доповіді «Розвиток наук про працю і соціально-трудові відносини на засадах міждисциплінарності» А.М. Колот, д.е.н.. професор, проректор з науково-педагогічної роботи спрямував учасників конференції до більш глибокого і багатогранного осмислення явищ і процесів, що відбуваються в соціально-трудовій сфері, вироблення нових інноваційних рішень, що базуватимуться на креативності та симбіозі знань різних галузей науки, недопустимості однобічного розгляду питань праці тощо.

Е.М. Лібанова, д.е.н., академік НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені В.М. Птухи в доповіді «Нерівність за доходами в сучасній Україні» не лише окреслила коло проблем , але й зробила висновок про те, що крім економічних важелів на ситуацію на ринку праці суттєвий вплив мають політичні інструменти.

Новікова О.Ф., д.е.н., професор, завідувач відділу економічних проблем соціальної політики Інституту економіки промисловоті НАН України підтримуючи позицію попередніх доповідачів, наголосила на необхідності інституціональних змін в країні, що дозволить забезпечити комплексну реалізацію соціальної політики.

Власенко Н.С., заступник голови Державної служби статистики України, поділилася досвідом реформування системи моніторингу індикаторів ринку праці та соціально-трудової сфери з урахуванням вимог європейських інститутів статистики.

В доповіді «Людський, інтелектуальний і соціальний капітал - стратегічні пріоритети відродження України» Грішнова О.А., д.е.н., професор кафедри економіки підприємництва КНУ ім. Тараса Шевченка наголосила на необхідності просвітницької діяльності та самоосвіти, як базового чинника формування людини з європейськими цінностями.

Особливий інтерес у учасників конференції викликала доповідь Зінкевич Н.І., заступника директора Державного центру зайнятості Міністерства соціальної політики України. Головною думкою доповідача було те, що ринок праці суттєво змінився і став більш динамічним, що вимагає універсальності у фаховій підготовці працівників. В ході обговорення було запропоновано учасникам конференції активніше залучатися до роботи галузевих рад із впровадження професійних стандартів освіти.

Не менш цікавими і продуктивними були рекомендації, які озвучив Кондрюк С.М., заступник голови Федерації профспілок України. Учасники конференції обговорили позицію доповідача щодо рентабельності праці як чинника подолання бідності.

Наш колега з Варшавської школи економіки, Данілевич Д. (Польща), професор, доктор філософії, наголосив на необхідності розвитку компетенцій працівників й означив практичні інструменти реалізації даного завдання.

Підтримуючи позицію попереднього доповідача, Петрова І.Л., д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту і маркетингу Університету економіки та права «Крок», обґрунтувала необхідність застосування м'яких факторів управління змінами у сфері соціально-трудових відносин.

Продовжуючи дискусію щодо дисбалансу попиту і пропозиції на ринку праці, Маршавін Ю.М., д.е.н., доцент, перший проректор Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, ознайомив колег із власними дослідженнями  та рекомендаціями, котрі охоплюють весь спектр заходів маркетингової політики на ринку праці.

На прикладі Білорусії, Симхович В.А., д.соц.н.. професор, декан факультету менеджменту Білоруського державного економічного університету (Білорусь), розкрила зміст технологій забезпечення соціальної відповідальності бізнесу.

Бурлуцький С.В., д.е.н., професор кафедри управління персоналом і економіки праці Одеського національного економічного університету, підкреслив гомеостатичність таких явищ, як соціальна відповідальність та соціальне партнерство.

Завершилося пленарне засідання 2 жовтня доповідями Цимбалюк С.О. , к.е.н., докторанта кафедри управління персоналу та економіки паці КНЕУ імені Вадима Гетьмана та Глушко Т.В., викладача Хмельницького торговельно-економічного інституту. Доповідачі обґрунтували необхідність імплементації компенсаційного менеджменту до практики України та застосування компетентнісного підходу до процесу розвитку організації.

3 жовтня відбулося друге пленарне засідання учасників  міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-трудова сфера: сучасні виклики, новітні тенденції, домінанти інноваційного розвитку» в ході якого виступили представники різних наукових шкіл України, Білорусі та Росії.

Першою на пленарному засіданні заслухали доповідь Котлярова І.Д., к.е.н., доцента кафедри фінансового менеджменту та фінансових ринків Національного дослідницького університету (Росія), який представив аналіз нетрадиційних форм зайнятості. Злотніков А.Г, к.е.н, доцент, керівник ВНК «Потенціал» Білоруського торговельно-економічного університету споживчої кооперації (Білорусь) поділився результатами досліджень у сфері демографічного розвитку та підкреслив негативність впливу міграційних явищ на демографічну ситуацію в Білорусії.

Назарова Г.В., д.е.н., професор, завідувач кафедри управління персоналом те економіки праці Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця та Костишина Т.А.. д.е.н.. професор, завідувач кафедри управління персоналом та економіки праці ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» підкреслили важливість стимулювання інноваційної праці, застосовуючи сучасні підходи до мотивації. Семикіна М.В., д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та організації виробництва Кіровоградського національного технічного університету, розкриваючи зміст компенсаційної політики, запропонувала створити фонд підтримки інноваторів в Україні.

Жвавий інтерес викликали доповіді таких науковців, як Безтелесна Л.І., д.е.н., професор, завідувач кафедри трудових ресурсів і підприємництва Національного університету водного господарства та природокористування, яка охарактеризувала проблеми молодіжного безробіття й означила шляхи їх розв'язання  та Цимбал О.І., д.е.н., доцент Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, котрий розкрив зміни ціннісних орієнтацій молоді протягом їх професійного становлення та виходу на ринок праці.

Лісогор Л.С., д.е.н., професор, завідувач відділу соціальних проблем ринку праці Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, наголосила на необхідності реформування та реструктуризації економіки країни з метою її децентралізації, забезпечення продуктивної зайнятості.

Новак І.М., к.е.н., провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України,  запропонувала застосовувати нову технологію розроблення галузевих стандартів оплати праці, а Шушпанов Д.Г., к.е.н., докторант Тернопільського національного економічного університету, підкреслив важливість маркетингового супроводу соціальних програм, особливо тих, які пов'язані зі здоров'ям населення.  Медвідь М.М., к.е.н., докторант Академії внутрішніх військ МВС України, в своїй доповіді розкрив особливості та проблеми регулювання зайнятості у військових формуваннях.  Стратегічні імперативи модернізації соціально-трудової сфери України в умовах євро інтеграції визначила в своїй доповіді Герасименко О.О., к.е.н., доцент кафедри управління персоналом та економіки праці КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

Обговоривши вище означені доповіді, учасники міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-трудова сфера: сучасні виклики, новітні тенденції, домінанти інноваційного розвитку» виробили ряд рекомендацій, які направлено до Кабінету міністрів України, Федерації профспілок України, Конфедерації роботодавців України.

Із заключним словом виступив А.М. Колот, який щиро подякував усім за плідну працю, виразив надію на продовження щільних наукових зв'язків та проведення спільних проектів.

Оркомітет